Ułaskawienie indyka w Białym Domu

by Lidia Krawczuk

W radiu grają świąteczne piosenki w stylu Christmas Eve czy Christmas Time, Pan X siedzi za kółkiem a ja obok z laptopem na kolanach. Jest wieczór a my podobnie jak wielu innych ludzi w Ameryce wleczemy się w korku. W czwartek Thanksgiving. Wszyscy gdzieś jadą.

Wczesnym popołudniem w środę, w Ogrodzie Różanym przy Białym Domu, prezydent Barack Obama, zgodnie z tradycją ułaskawił indyka. Tegoroczny szczęśliwiec ma na imię Cobbler i w przeciwieństwie do
kolegów, nie trafi na stół, lecz dożyje późnej starości na terenie
posiadłości George’a Washingtona w Mount Vernon w stanie Virginia.


Prezydentowi towarzyszyły Malia i Sasha, dzielnie stojąc koło ojca i wypełniając obowiązki pierwszych córek. Barack Obama, któremu naprawdę trudno odmówić wdzięku darował ptakowi  życie, wykonując dziwny gest w powietrzu, przypominający nieco błogosławieństwo. Rozmawialiśmy sobie na ten temat z Panem X i doszliśmy do wniosku, że w sumie nie jest to takie proste i oczywiste jak symbolicznie powinien ten moment wyglądać.

W każdym razie, w Ogrodzie Różanym było sporo zaproszonych gości, ale oczywiście tylko część mogła siedzieć na krzesłach. Reszta stała. Wierzcie mi, KAŻDY chce mieć zdjęcie prezydenta, córek prezydenta, prezydenta z córkami, prezydenta z indykiem i córkami. Las rąk z aparatami i komórkami unosił się więc w powietrzu niemal non stop. Ale trochę fotek udało się zrobić. Happy Thanksgiving!

 

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
thern
11 lat temu

myślałam, że moze, no bo byłaś tam w środku:)

thern
11 lat temu

Nie doczytałam jeszcze całego archiwum, wiec mam pytanie- Ty pracujesz w Białym Domu?

Lee
Lee
11 lat temu
Reply to  thern

Nie:) Ale nie miałabym nic przeciwko;)

Krysia
Krysia
11 lat temu

Miłego świętowania 🙂

Sheri
11 lat temu

Jaakii śmieszny ten indyk ! 😀

5
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x