O mnie

by Lidia Krawczuk
O mnie

Nazywam się Lidia Krawczuk i jestem autorką bloga Ameryka i ja

Mieszkam w Waszyngtonie od 2009 roku. To kawał czasu, biorąc pod uwagę fakt, że moja amerykańska przygoda miała potrwać dwa lata. Ale życie czasem pisze zaskakujące scenariusze i dla mnie też taki napisało. Z wykształcenia jestem socjologiem, z zawodu dziennikarką radiową. Jestem mężatką i mamą kilkuletniego chłopca.

W dawnych czasach, kiedy zastanawiałam się nad tym, co chcę w życiu robić rozmyślałam o germanistyce, architekturze i prawie. Fantazjowałam o pracy w NASA i kosmosie, lecz skończyłam socjologię. Już w trakcie studiów wiedziałam, że nie będzie ze mnie żaden socjolog, ponieważ na pierwszym roku zaczęłam pracę w radiu i przepadłam. Radio i mikrofon to całe moje zawodowe życie. Uwielbiam podcasty, wywiady, rozmowy. Ale lubię też bardzo pisać, stąd zrodził się pomysł na bloga Ameryka i ja.

Początki bloga sięgają 2010 roku. Pisałam go wówczas pod pseudonimem. Byłam po prostu Lee. Po trzech latach nastąpiła przerwa, która zbiegła się z narodzinami mojego syna. Wróciłam do pisania w maju 2017 roku i tym razem podpisuję się już własnym imieniem i nazwiskiem. W drugiej połowie 2019 roku zaczęłam nagrywać również podcast Ameryka i ja. Nowe odcinki pojawiają się zawsze we wtorki.

Kiedyś miałam mało realne marzenie. Chciałam zobaczyć na żywo start wahadłowca na Przylądku Canaveral. Udało mi się je spełnić i to dwukrotnie. W Ameryce odwiedziłam miejsca, o których nawet nie śniłam. Nie sądziłam, że kiedykolwiek będzie mi to dane. Kiedy więc łowiłam ryby na Alasce, patrzyłam na siedzącego na drzewie niedźwiedzia w Aspen, stawałam na czerwonym dywanie w Hollywood czy obserwowałam jak prezydent Bush odsłania swój portret w Białym Domu, to myślałam sobie : hej, w życiu naprawdę nigdy nic nie wiadomo.

Stworzyłam tę stronę po to, by podzielić się moją Ameryką z Tobą. Mam nadzieję, że Ci się spodoba. Pamiętaj, że jestem też na Instagramie i Facebooku. Znajdziesz tam dużo zdjęć i ciekawostek.