To mój kolejny raz w Hollywood i kolejny w tzw. oscarowym tygodniu. Coś w tym jest, że nigdy nie jest tak samo jak za pierwszym razem. Jasne, że jestem podekscytowana, fantastycznie tu znowu być, ale inaczej już na to patrzę. Z większym dystansem. Kręcę się po czerwonym dywanie, robię swoje i obserwuję ludzi. Lubię zwłaszcza podglądać dziewczyny z ekip telewizyjnych, bo one robią największe show. Stają na skrzynkach by wyglądać na wyższe, marzną w kusych sukienkach i męczą się przed kamerami w butach na gigantycznych obcasach, by za jakiś czas wyciągać z reklamówek niepozorne baletki.

Czerwony dywan, ten po którym w niedzielę będą paradować gwiazdy i nominowani do Oscarów, jest teraz przykryty białą folią. Ściągną ją w sobotę pod wieczór i wtedy na dywanie zacznie się prawdziwy szał i show. Nie, nie, nie gwiazd kina. To będzie show ludzi a raczej dziewczyn z telewizji. Balowe suknie, filmowe makijaże, koki albo loki, sztuczne rzęsy, cekiny, brokaty i nie wiem co jeszcze. Glamour jak to mówią. Śmiem twierdzić, że „królowe dywanu” to prezenterki z Ameryki Południowej. Te dziewczyny naprawdę potrafią dać czadu, choć w tym roku niezła też jest Japonka, która – jak przypuszcza Pan X – jest takim Szymonem Majewskim swojej stacji.

Wolfgang Puck, pochodzący z Austrii szef kuchni, który od 20 lat przygotowuje menu na pooscarowe przyjęcie (The Governors Ball) przechadza się po dywanie wyłącznie na kilka dni przed Oscarami. To droga do namiotu, w którym pan Puck prezentuje próbki jedzenia serwowanego w czasie balu. Potem już tylko gotuje i modli się, żeby był prąd i gaz. Nie bez powodu. Raz, w dniu balu prądu zabrakło.

Może kojarzycie czekoladki w kształcie Oscarów, ze złotą posypką, które serwowane są na pooscarowym przyjęciu? Widziałam zabawną scenkę z takim Oscarem w tle. Jakiś gość z telewizji zajadał się nim przed kamerą, niemal jęcząc do obiektywu, że taki dobry. Prawie mu uwierzyłam. No, kiedy kamera została wyłączona, showmen porzucił czekoladkę z grymasem na twarzy. Cóż za nikczemość;) Ja tam swoją zjadłam w całości. Była dobra.

 

Wolfgang Puck

 

Dywan tuż po rozłożeniu. Szybko przykryto go folią

 

„Szymon Majewski”

 

 

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji od strony Ameryka i ja. Zgodę można wycofać w każdej chwili, a szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdują się polityce prywatności.