Trzeba zrobić dziurę w stole – rzekł ostatnio Pan X i udał się do kuchni. Normalnie, pobiegłabym sprawdzić czy nie poszedł po piłę mechaniczną i czy nie zacznie rozpruwać mebli, ale w tym przypadku nie było żadnego ryzyka. Robienie dziury w stole oznacza bowiem (u nas) stawianie na nim miseczki, do której wrzuca się resztki (np. kości od kurczaka). Oczywiście hasło pt. zrób dziurę w stole nie wzięło się znikąd. Wzięło się z Ameryki i przerobiliśmy je na własny użytek.


Dziurę w stole zobaczyliśmy po raz pierwszy latem tego roku w Georgii. To był dokładnie ten stan, w którym pani w wielkim hipermarkecie, gdzie zgrzewki piwa piętrzyły się od podłogi po sufit, odmówiła nam sprzedaży kilku butelek. Nie o to chodzi, że w tym czasie byliśmy niepełnoletni ( to było w innym wieku) czy, że nie mieliśmy dowodu osobistego (mieliśmy). Chodzi o to, że to była niedziela. A w niedzielę w Georgii nie sprzedaje się alkoholu (ale picia nikt nie zabrania). Sorry guys – rzekł nasz amerykański towarzysz zakupów i dodał, że sam zapomniał. Odeszliśmy więc z kwitkiem.

Ale wracając do dziury w stole. Zanim poszliśmy do tego nieszczęsnego hipermarketu, byliśmy w restauracji w Savannah (na lunchu). Była to bardzo miła knajpa, która charakteryzowała się tym, że w każdym stole na środku była dziura. W każdej dziurze zaś znajdowało się średniej wielkości cynkowe wiadro. Wyglądało to w ten sposób, że ponad powierzchnię blatu nic nie wystawało. Brzeg wiadra wsadzonego do dziury znajdował się na wysokości blatu.
Co to ma być? – spytaliśmy naszych towarzyszy, pary polsko-amerykańskiej, która zabrała nas do tego uroczego przybytku. Tutaj wrzucasz resztki – wyjaśniła nam piękniejsza połowa tej pary i pstryknęła palcami w cynowe wiaderko prezentując przy okazji wspaniały POLSKI uśmiech;)

Taka dziura to naprawdę niezły patent. Kiedy skończyliśmy jeść (na stole wylądowały między innymi owoce morza) wiaderko było pełne resztek po krewetkach, krabach i ostrygach. Znalazły się w nim też zużyte serwetki. W sumie mogłam przy okazji opróżnić kieszenie, pewnie znalazłby się jakiś śmieć, ale jakoś nie pomyślałam. Moja strata.

Czy podoba mi się dziura w stole? No pewnie. Jestem nawet fanką takiego rozwiązania. Można sobie biesiadować do woli i jednym ruchem ręki zrobić porządek. Bez wstawania.

W domu naszych znajomych także była dziura w stole a nawet dwie (bo stół był duży). W dziurach znajdowały się oczywiście dwa cynkowe wiaderka. Był to jednak stół ustawiony na werandzie. W domu blaty były nietknięte:)

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji od strony Ameryka i ja. Zgodę można wycofać w każdej chwili, a szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdują się polityce prywatności.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LeeAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lee
Gość

A propos "życioułatwiaczy" – widziałam ostatnio taki egzemplarz, który zakłada się na stopy, : to było coś a&#39la kapcie… do mycia podłogi:)

Anonimowy
Gość
Anonimowy

a mówią, że to Polacy są specami od wszystkiego i potrafią wykombinować najlepsze "życioułatwiacze" 😉