Ogrody Białego Domu

by Lidia Krawczuk

To się zdarza dwa razy w roku, wiosną i jesienią. Biały Dom pozwala KAŻDEMU na przechadzkę po ogrodach rezydencji. Trzeba mieć jednak bilet. Wejściówki są darmowe i rozdawane są w dniu wycieczek po ogrodach.

Pan X i ja planowaliśmy tę wyprawę od lat, mimo, iż byliśmy już w Białym Domu kilka razy przy innych okazjach. Zawsze jednak coś nam wypadało, albo nie chciało nam się wstawać. Wejściówki na tę wycieczkę rozdawane są bowiem na zasadzie kto pierwszy ten lepszy od 7.30 rano. Tym razem postanowiliśmy, że jedziemy, ale bez zrywania się o świcie. Przyjęliśmy zasadę, jak się uda, to się uda. No i udało się, mimo, że pojawiliśmy się w okolicy Białego Domu około 11.00 przed południem.

Dostaliśmy bilety i mogliśmy pójść na wycieczkę od razu. To znaczy, trafiły nam się wejściówki upoważniające do zwiedzania ogrodów natychmiast. Nie musieliśmy czekać na naszą kolej na przykład do 15.00. Super! Przeszliśmy kontrolę bezpieczeństwa i po chwili spacerowaliśmy alejkami w okół rezydencji prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Trochę szkoda mi było turystów stojących za płotem, którzy po prostu nie mieli pojęcia, że też mogliby sobie pochodzić po trawniku Baracka Obamy. Na ogrodzeniu nie było rzecz jasna żadnej kartki informującej o tym, że w punkcie informacyjnym kilkaset metrów dalej można wziąć bilet i iść. Niestety trzeba albo tu mieszkać i śledzić prasę lub internet, albo bardzo dobrze przygotować się do wyjazdu do stolicy i dokładnie wcześniej o wszystkim przeczytać.

Ale wracając do ogrodów. Ludzi było mnóstwo, sądzę, że przez cały dzień przewinęły się dziesiątki tysięcy osób. Jednak wszystko zorganizowane było bardzo sprawnie i mimo tłumu, każdy miał szansę, by sobie popatrzeć i zrobić zdjęcie pod hasłem „ja w ogrodzie prezydenta USA”.

Dziś zapraszam Was do obejrzenia moich fotek. To naprawdę gratka;) Enjoy!

Mównica prezydencka w Ogrodzie Różanym, w tle Gabinet Owalny

 

Plac Zabaw przy Białym Domu, już raczej nie dla córek prezydenta

 

Barack Obama, wielbiciel golfa ma kawałek pola przed domem

 

wejście do Gabinetu Owalnego
ogródek warzywny Michelle Obamy

 

pozdrawiam Was serdecznie;)

 

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia
8 lat temu

Byłam na edycji jesiennej, wcale nie było trudno z biletami. Ale widzę, że wiosną zdecydowanie ładniej, trzeba będzie pójść jeszcze raz 🙂

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Dziekuje za urocza podroz po Ameryce….prosze kontynowac ! Pozdrawiam…Matylda

Lee
Lee
10 lat temu

No udało się i wcale nie było trudno:)

monroma
10 lat temu

WoW, ale ogród! Fajnie, że Wam się udało i że pokazałaś to miejsce nam, dzięki! 😉

leszek
10 lat temu

Bardzo ładne zdjęcia. Dziękuję i pozdrawiam. 🙂

5
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x