Darmowy taras widokowy w Waszyngtonie

by Lidia Krawczuk
widok z wieży zegarowej hotelu Donalda Trumpa w Waszyngtonie

Na zdjęciu powyżej, widzisz to, co można zobaczyć między innymi z tarasu widokowego, który mieści się w budynku byłej poczty głównej w Waszyngtonie. Fotografia pod spodem przedstawia budynek byłej poczty, w którym dziś mieści się jeden z najbardziej luksusowych hoteli na świecie :  Trump International Hotel Washington D.C. 5 gwiazdek i tytuł jednego z najbardziej luksusowych hoteli na świecie przyznał hotelowi w 2018 roku magazyn Forbes, który tworzy swój ranking pt. Forbes Travel Guide.

Jest to reprodukcja zdjęcia, które zrobiłam w budynku widocznym na fotografii. Wisi ono przy wejściu do wieży zegarowej.

 

W tym historycznym budynku przy Pennsylvania Avenue, poczta funkcjonowała do 1914 roku, potem był to po prostu biurowiec. Dziś nieruchomość jest w rękach Trump Organization, czyli imperium, które zbudował przed objęciem urzędu obecny prezydent USA Donald Trump.

Dlaczego historyczny budynek jest rękach Trump Organization?

W 2014 roku, czyli ponad dwa lata przed wygraniem przez Donalda Trumpa wyborów prezydenckich w USA, jego firma podpisała z rządową agencją (General Services Administration) umowę na 60. letnią dzierżawę budynku. Dzięki temu, miliarder mógł rozpocząć realizację swojego projektu. Czyli przekształcenie dawnej poczty w luksusowy hotel z 270 pokojami, z których każdy ma średnio 57 metrów kwadratowych powierzchni. Koszty renowacji pochłonęły 200 milionów dolarów. Hotel otwarto w 2016 roku, zanim jeszcze Donald Trump wygrał wybory.

Jeśli będziesz kiedyś w Waszyngtonie, to wcale nie zachęcam Cię, by wchodzić do luksusowego hotelu Donalda Trumpa i rozglądać się po nim bez celu. Zachęcam Cię jednak, by skorzystać z możliwości wjazdu na wieżę zegarową tego budynku, by bezpłatnie zobaczyć panoramę stolicy USA, z wysokości ponad 80 metrów.

widok z wieży zegarowej hotelu Donalda Trumpa w Waszyngtonie

Wieża widokowa w  Old Post Office Tower

Wieża zegarowa w budynku starej poczty w Waszyngtonie to druga, po Monumencie Waszyngtona najwyższa budowla w stolicy USA. Jeśli czytasz regularnie mojego bloga, to wiesz, że w Waszyngtonie nie ma drapaczy chmur. Jeśli Ci to umknęło, to wróć do punktu nr 1 tekstu pt. „10 rzeczy, której musisz wiedzieć o Waszyngtonie” (link będzie na końcu).

Owszem, znajdujący się 5 przecznic od Białego Domu hotel Donalda Trumpa jest dla bardzo zamożnych ludzi. Według dokumentów federalnych, gość hotelowy płaci średnio za noc 653 dolary i jest to jedna z najwyższych stawek w stolicy USA. Ale hotel to jedno a wieża zegarowa to drugie. Wieża zegarowa jest obiektem publicznym, Donald Trump nic do niej nie ma i każdy może ZA DARMO wjechać na taras widokowy, żeby popatrzeć na panoramę Waszyngtonu.

Wjazd na wieżę zegarową i widok na hotel Donada Trumpa

Żeby dostać się na taras widokowy historycznego budynku nie trzeba a nawet nie należy wchodzić do hotelu. Wejście znajduje się z drugiej strony budynku. W holu na ścianie wiszą olbrzymie fotografie przedstawiające dawną pocztę kiedyś i dziś.

Zrobiłam kilka zdjęć i poniżej widzisz kolaż. Po lewej stronie odzwierciedlenie tego, jak budynek dawnej poczty wygląda obecnie. Górne zdjęcie po prawej stronie pochodzi z 1902 roku a czarnobiałe na dole po prawej, z 1861. Wówczas o budynku poczty nikt jeszcze nie słyszał, ponieważ budowę rozpoczęto w 1892.

Na taras widokowy jedzie się dwiem windami i dzięki pierwszej możemy zerknąć na lobby z restauracją w Trump International Hotel Washington D.C. Ściany windy są bowiem ze szkła.

Na samej górze znajduje się wspomniany taras. Muszę zaznaczyć uczciwie, że robienie zdjęć jest trochę kłopotliwe. Część tarasu jest bowiem oszklona a zabezpieczenie drugiej części stanowią czarne, metalowe pręty. Jeśli próbujesz włożyć telefon między te pręty żeby zrobić fotkę, możesz go po prostu strać. I ludzie pilnujący u góry porządku przypominają o tym za każdym razem, gdy ktoś zaczyna kombinować. Nie, nie chodzi im o Twój telefon. Chodzi o to, by ktoś idący ulicą na dole nie dostał Twoim telefonem w głowę.

widok z wieży zegarowej hotelu Donalda Trumpa w Waszyngtonie

Czy kombinowałam? Jasne i udało mi się coś zrobić. Polecam szczerze odwiedzającym Waszyngton ten taras. Należy jednak pamiętać, że przy wietrznej pogodzie, wiatr urywa tam głowę. Gdy jest upał, z człowieka leje się u góry niemiłosiernie. Jest po prostu jak na patelni.

widok z wieży zegarowej hotelu Donalda Trumpa w Waszyngtonie

Kilka przydatnych wskazówek :

  • jeśli masz ochotę pójść do hotelu na kawę czy lunch do Trump International Hotel Washington D.C., to możesz jak najbardziej się tam udać
  • przy wejściu do wieży zegarowej z tarasem jest Starbucks, więc można również tam napić się kawy, podładować telefon i odsapnąć
  • wieża otwarta jest codziennie od 9 rano do 5 po południu (poza Bożym Narodzeniem i Świętem Dziękczynienia), lecz ostatnie osoby są wpuszczane do budynku o 4.30.

widok z wieży zegarowej hotelu Donalda Trumpa w Waszyngtonie

Przy okazji zobacz też jak wygląda w środku Trump Tower w Nowym Jorku. Do tego budynku każdy sobie może wejść bez problemu. Na jakiej podstawie? Przeczytaj :

Linki do wspomnianych powyżej wpisów : 

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Globtroterek
5 lat temu

Wygląda to super! Niektóre widoki są świetne 🙂

2
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x