Trump Tower w Nowym Jorku

by Lidia Krawczuk

– Czy nazwisko panu pomaga?
– No tak, zwłaszcza gdy dzwonię do restauracji żeby zarezerwować stolik.
– I co? Jak ludzie reagują, gdy pan się przedstawia?
– No zaraz mówią „O pan Trump!!!” i natychmiast znajduje się dla mnie miejsce.

Jakiś czas temu Donald Trump wystąpił w programie Oprah Winfrey. Rzecz w tym, że nie był to TEN Donald, tylko człowiek, który nazywa się identycznie i nie był bogaty. Po chwili na scenę wkroczył jednak prawdziwy Donald (miliarder ale wtedy nie był jeszcze prezydentem)  i panowie uścisnęli sobie dłonie. Donald miliarder zadeklarował wówczas dla swojego imiennika jakiś prezent, ale nie pamiętam co to dokładnie było.

Teraz myślę sobie, że człowiek, któremu kiedyś tak bardzo pomagało słynne imię i nazwisko dziś może mieć zupełnie inne doświadczenia w czasie rezerwowania stolika w restauracji. Ale wracając do tamtego programu. Donald Trump (obecny prezydent USA) zaprezentował się wówczas z całą  rodziną. Z żoną nr 3, czyli Melanią Trump oraz dziećmi ze wszystkich małżeństw. Oprah Winfrey, która kiedyś pewnie była dobrą znajomą Donalda, pokazała go jako fajnego gościa, który nie boi się żadnej pracy. Widzowie mogli więc obejrzeć nakręcony wcześniej film, na którym widać było jak Donald miliarder zamienia się rolami ze swoimi pracownikami. Raz szorował więc łazienkę w pokoju hotelowym, innym razem był lokajem a jeszcze innym robił za człowieka od wyprowadzania psów.

Jak wiadomo w Nowym Jorku, przy 5 Alei znajduje się Trump Tower. Jeśli kiedykolwiek zdarzy się Wam być na Manhattanie, wchodźcie do wieżowca Trumpa śmiało (jeśli tylko macie ochotę). Można do niego zaglądać nadal, mimo, iż Donald Trump został prezydentem USA. Oczywiście zaostrzono środki bezpieczeństwa i obowiązuje kontrola. W budynku znajdują się między innymi restauracja, Starbucks oraz darmowa toaleta.
Z zewnątrz Trump Tower jest dla mnie OK, ale w środku, chciałoby się powiedzieć „O My God!”. Te błyszczące ściany pokryte jakimś materiałem imitującym miedź i w ogóle estetyka wnętrza pozostawiają naprawdę wiele do życzenia. Dość to tandetne. Wierzcie na słowo – na zdjęciach wygląda to lepiej niż w rzeczywistości.

Na wyższe kondygnacje (dla turystów) prowadzą długie, ruchome schody. Zdarzyło się nam z Panem X pojechać tymi schodami do końca. No cóż, mówiąc szczerze nie ma po co – chyba, że ktoś lubi takie przejażdżki. Kiedyś przy wejściu, na parterze znajdował się sklepik z towarem sygnowanym nazwiskiem miliardera. Były krawaty, zegarki, czapki z daszkiem, koszulki, tego typu drobiazgi. Osobną kolekcję stanowiły błyskotki „zaprojektowane” przez żonę Trumpa, Melanię. Były to głównie zegarki w wersji „na bogato”. Dziś już tego nie ma. Ale pozostały zdjęcia, które zrobiłam w dawnych czasach.

Apartament Donalda Trumpa w Nowym Jorku

Trump Tower liczy sobie 202 metry i ma 58 pięter.

Trump Tower w Nowym Jorku

Apartament Donalda Trumpa w Nowym Jorku

Apartament Donalda Trumpa w Nowym Jorku

Trump Tower w Nowym Jorku
Trump Tower w Nowym Jorku
Apartament Donalda Trumpa w Nowym Jorku
Trump Tower w Nowym Jorku
Apartament Donalda Trumpa w Nowym Jorku Apartament Donalda Trumpa w Nowym Jorku Apartament Donalda Trumpa w Nowym Jorku

Zobacz również budynek dawnej poczty głównej w Waszyngtonie, w którym obecnie mieści się Trump International Hotel DC :

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
5 miesięcy temu

Co znaczy „Proper Footwear Required” przed wejściem na schody ruchome? Tzn. nie chodzi mi o przetłumaczenie, lecz wytłumaczenie kontekstu 🙂

Lech Galicki
Lech Galicki
6 lat temu

Top text. Pozdrawiam.

Lidia z amerykaija.pl
Reply to  Lech Galicki

🙂 Chciałabym żeby zaprosili tego człowieka jeszcze raz do programu, pytanie czy by teraz się zgodził.

Beata Zatorska-Malkowski
Beata Zatorska-Malkowski
6 lat temu

Budynek wybudowany lata temu i może nie bardzo w moim stylu ale widać przepych i bijąca czystość..Dalej jestem ciekawa jaka cena za noc ,bo nie doczytałam…

Lidia z amerykaija.pl

To nie jest hotel, w Trump Tower mieszczą się biura firm Donalda Trumpa a także prywatne apartamenty. Hotel sygnowany nazwiskiem miliardera znajduje się w okolicach Central Parku.

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Bylam ciekawa kiedy wspomniasz Donalda. Facet ma niesamowite ego i dosyc prymitywny smak. W jego Trump Tower wszedzie na scianach, klamkach itd jest T. Jednak kazdy z ambicjami finansowo-maenadzerskimi powinien przeczytac jego autobiografie. Mozna sie paru rzeczy nauczyc.Trzeba mu oddac ze osiagnal wiele, wychowali dzieci , szczegolnie , Iwanka ze wielu miliarderow moze mu zazdroscic.
amcapol

6
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x