Rooftop bar w Nowym Jorku

by Lidia Krawczuk
rooftop bar w Nowym Jorku z widokiem na Empire State Building

230 Fifth Rooftop bar w Nowym Jorku to jeden z największych i najpopularniejszych barów z tarasem w NYC. Nazwa baru : 230 Fifth pochodzi od lokalizacji. Bar z tarasem znajduje się przy 5 Alei. Taras może pomieścić około tysiąca osób i zdecydowanie polecam go podczas pobytu na Manhattanie. Bar z widokiem znajduje się na 20. piętrze. To idealna wysokość żeby poczuć klimat miasta z drapaczami chmur, niemal wtopić się w krajobraz.

Co widać z 230 Fifth Rooftop bar w Nowym Jorku?

Same fajne rzeczy. Oczywiście panoramę Manhattanu. Lecz największą atrakcją jest stojący w pobliżu Empire State Building.  Nie widać go rzecz jasna w całości. Z resztą możesz obejrzeć to wszystko na dołączonych zdjęciach. Bar z tarasem to również świetna miejscówka żeby popatrzeć na One World Trade Center.

widok na One World Trade Center

Ile kosztuje wstęp?

Nic. Mimo, że to chyba najbardziej popularny Rooftop bar w Nowym Jorku, za wejście nic się nie płaci. Płaci się rzecz jasna za napoje, przekąski i wszystko to, co sobie w barze zamówisz. Ceny napojów, piwa kształtują się w granicach 10 dolarów. Kieliszek wina kosztuje 10-12 dolarów.

Czy można przyjść do baru z dziećmi?

Można. Nie ma żadnego problemu. Trzeba to sobie jednak jasno powiedzieć. Bar z widokiem nie zapewnia żadnych atrakcji dla dzieci, nie ma kredek, kolorowanek jak w wielu amerykańskich restauracjach. Jeśli ma się w planach odwiedzenie baru z dziećmi, to trzeba samemu zadbać o atrakcje dla nich, żeby nie rozniosły baru. Dla kilkulatka roofrop bar w Nowym Jorku to przecież żadna atrakcja.

taras widokowy w Nowym Jorku

Co można wypić i zjeść w barze z widokiem?

Wybór napojów i koktajli jest duży. Są i chłodne i ciepłe. Co chcesz – jak to w barze. Jeśli chodzi o jedzenie to znajdziesz tu dużo przekąsek. Ogólnie dominuje amerykańska kuchnia : burgery, frytki, kanapki a także sałatki. Na pewno coś dla siebie znajdziesz. Ceny? Zaczynają się od kilkunastu dolarów. Nie jest źle jak na bar z widokiem w Nowym Jorku.

Rooftop bar w Nowym Jorku otwarty cały rok

Bar 230 Fifth otwarty jest niezależnie od tego czy termometr pokazuje plus 30 stopni Celsjusza czy -3. Kiedy tylko robi się chłodno, pojawiają się ogrzewacze. Zimą można wejść do igloo. Są to przezroczyste namioty w kształcie igloo. W środku znajdują się krzesła i stoliki i jest w nich bardzo ciepło. Ja ściągałam kurtkę. Namioty są duże, wchodzi do nich kilka – kilkanaście osób. Zimą dostępne są tu rozgrzewające napoje. Wyobraź sobie : siedzisz na tarasie widokowym, patrzysz na Empire State Building. Jest chłodno, ale świeci słońce. W ręku trzymasz gorący cydr z plastrem pomarańczy. Miło, prawda?

Bar z widokiem, jak się ubrać?

W ciągu dnia w ogóle nie musisz przejmować się strojem. Taras widokowy 230 Fifth odwiedza wielu turystów. Można spokojnie iść tak jak zwiedza się miasto. Wieczorem natomiast, jeśli chcemy bardziej wtopić się w tłum, lepiej postawić na nieformalną elegancję (smart casual).

Na zdjęciu poniżej widzisz budynek, w którym znajduje się bar. To ten wysoki, po lewej stronie z rusztowaniami.

 

Interesuje Cię Nowy Jork? Chcesz zobaczyć inne miejsca warte uwagi? Zajrzyj tutaj :

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x