59. Wspomnienia z 11 września 2001 roku, rozmowa z Leokadią Głogowską, która uciekła z 82 piętra WTC

by Lidia Krawczuk

Rozmową z Polką, która w dniu ataków znajdowała się w północnej wieży WTC w Nowym Jorku. W podcaście rozmawiamy o ucieczce, ewakuacji, momentach zawalenia się wież, jak również o tym, co działo się potem oraz o emocjach, które towarzyszyły Leokadii Głogowskiej wówczas i dziś.

Zdjęcia pochodzą z prywatnego archiwum Leokadii Głogowskiej. Czarno-biała fotografia została zrobiona w biurze pani Leokadii na 82. piętrze, w biurze w północnej wieży WTC.

Zajrzyj również do tego tekstu i zobacz :

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Chmielińskim, który po zamachach z 11 września wykonywał badania poziomu skażenia na ruinach WTC :

108. Praca na ruinach WTC, rozmowa z Piotrem Chmielińskim w 20. rocznicę zamachów z 11 września

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adrianna
Adrianna
2 lat temu

Aż się popłakałam i zaczęłam oglądać na YouTube inne świadectwa. W dniu zamachu miałam jakieś 9 lat i mimo, że byłam świadoma tego co się działo, chyba aż do momentu odsłuchania tego podcastu, nie zdawałam sobie sprawy z tego jak małe szanse mieli ci wszyscy ludzie na ucieczkę i co się dokładnie działo krok po kroku. Nie wyobrażam sobie jak wielka to jest trauma. Pani zwróciła się w stronę religii, ale pewnie każda z tych osób musiała sobie znaleźć jakieś wytłumaczenie i sposób radzenia sobie z tym wszystkim.

Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Niesamowite swiadectwo…. dziekuje

Maria
Maria
3 lat temu

Wspaniałe świadectwo , dziekuje

3
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x