Memorial Day w Stanach Zjednoczonych. Film

by Lidia Krawczuk

Zobacz w jaki sposób upamiętnia się w Stanach Zjednoczonych tych, którzy zginęli podczas misji wojskowych. W ostatni poniedziałek maja przypada w USA Memorial Day, święto które jest dedykowane tym, którzy oddali życie za kraj. Jest to dzień wolny od pracy (w sektorze publicznym), natomiast w handlu to czas obniżek, wyprzedaży, promocji. Centra handlowe starają się w ten sposób zwabić Amerykanów do sklepów, bo przecież wiele osób ma przedłużony weekend.

O samym święcie napisałam osobny post pt. Memorial Day w USA i możesz do niego wrócić klikając w podświetlony tekst. Teraz proponuję Ci film, który został nakręcony przez Pana X w 2017 roku i dotąd obejrzało go ponad 57 tysięcy osób. To bardzo dużo, biorąc pod uwagę jego charakter i to, że nie ma nic wspólnego z rozrywką. Film pokazuje w jaki sposób upamiętnia się w Ameryce tych, którzy oddali życie za kraj. W USA nie obchodzi się Wszystkich Świętych. Memorial Day ma w sobie coś z tego święta, lecz nie dotyczy wszystkich, tylko tych którzy  zginęli na służbie.

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji od strony Ameryka i ja. Zgodę można wycofać w każdej chwili, a szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdują się polityce prywatności.

Sprawdź także

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o