Flatiron Building w Nowym Jorku

by Lidia Krawczuk
Flatiron Building w Nowym Jorku

Żelazko czyli Flatiron Building w Nowym Jorku to dla mnie jeden z najpiękniejszych budynków na Manhattanie. Stylowy, szalenie elegancki ale nie pozbawiony wad. Biurowiec oddano do użytku w 1902 roku. Okazało się jednak, że brakuje w nim toalet dla kobiet. Trzeba było więc szybko zrobić poprawki. Problem rozwiązano następująco : na jednym piętrze toaleta dla pań, na następnym dla panów i tak na przemian. Podział pozostał ponoć do dziś. Nie wiem tego na sto procent, bo nigdy nie byłam w środku.

Kiedyś dawno temu, zanim jeszcze na Manhattanie wyrósł Empire State Building, Flatiron Building w Nowym Jorku było ikoną numer miasta. Potem jednak wieżowiec, który – mi osobiście kojarzy się też z kawałkiem żółtego sera – musiał posunąć się na podium i podzielić tytułem z konkurentami. Jednak mimo upływu lat, Flatiron nadal jest na szczycie i wciąż utrzymuje tytuł ikony NYC.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Flatiron Building w Nowym Jorku nazywany żelazkiem, to dla mnie jeden z najpiękniejszych budynków na Manhattanie. Stylowy, szalenie elegancki ale nie bez wad. Biurowiec oddano do użytku w 1902 roku. Okazało się jednak, że brakuje w nim toalet dla kobiet. Trzeba było więc szybko zrobić poprawki. Problem rozwiązano następująco : na jednym piętrze toaleta dla pań, na następnym dla panów i tak na przemian. Podział pozostał ponoć do dziś. Nie wiem tego na sto procent, bo nigdy nie byłam w środku. Niesamowity jest ten budynek, prawda? . . #newyorkcityphotography #nowyjork #bigapple #nyclife #manhattannyc #ilovenewyork #nowyjork #stanyzjednoczone #ameryka #travelusa #flatiron #flatironbuilding #architektura #budynki #yellowcab

Post udostępniony przez Lidia Krawczuk (@amerykaija)

 

Flatiron Building w 1903 roku. Źródło : Wikipedia

 

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lidia Purwin
Lidia Purwin
5 lat temu

Lubię 🙂

Anonimowy
Anonimowy
11 lat temu

Unikalny i piekny w swej niezwyklej sylwetce
amcapol

Anonimowy
Anonimowy
11 lat temu

Mnie też się podoba…piękny

3
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x