Muzeum Coca-Coli w Atlancie

by Lidia Krawczuk

W Atlancie, największym mieście w Georgii i jednocześnie stolicy stanu znajduje się główna siedziba telewizji CNN (można zwiedzać) a także Muzeum Coca-Coli. O tym osobliwym muzeum dowiedziałam się od znajomego. Postanowiłam je zobaczyć przy okazji krótkiego pobytu w Atlancie. Była to dla mnie lekcja, by nie dawać się zwodzić na przyszłość ”cudownym opowieściom” bo po pierwsze, ludzie często patrzą inaczej i różne rzeczy są dla nich atrakcją. Po drugie, po prostu kolorują i lukrują, bo nie chcą przyznać, że stracili na coś czas i przy okazji trochę pieniędzy.

Według mnie jedną z takich ”atrakcji” jest Muzeum Coca-Coli. Brzmi całkiem fajnie. Wstęp 16 dolarów. Naprawdę jak się lubi colę, lepiej wydać pieniądze na kilka butelek ukochanego napoju a ciekawość zaspokoić odbywając wycieczkę wirtualną w internecie… Można ją zobaczyć tutaj. Jest to oczywiście odczucie subiektywne.
W każdym razie dla mnie, oglądanie szyldów z reklamą coca-coli, czerwonych lodówek, butelek, etykiet czy tego typu rzeczy nie było wielkim, duchowym doznaniem, nie wspominając o konieczności zaliczenia kreskówki, w kinie znajdującym się na terenie kompleksu 🙂

Oczywiście sam budynek jest nowoczesny, dużo w nim przestrzeni, działa sklep z gadżetami z logo coca-coli (rzecz jasna) a biały miś tylko czeka by się z nim fotografować. Czeka też sala, w której można degustować napoje. W sali stoi masa dystrybutorów z różnymi miksturami, część to jakieś dziwne wynalazki na bazie coli, część – nawet nie wiem co to. W każdym razie niektóre ”smaki” są tak odjechane (czytaj fuj), że sama mogłabym je skomponować wyłącznie po zażyciu jakiś ziół;)

 

Aha, amerykańska cola jest słodsza niż polska. Nasza lepsza.

 

 

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JL
JL
6 lat temu

ten napój jest wszędzie – w każdym zakątku Świata – jak powietrze z tą tylko różnicą, że powietrze jest za free a coca-cola już nie. Dla mnie to ewenement bo na każdym zadupiu kuli ziemskiej znajdziesz puszkę czy butelkę coli – USA jest wszędzie 🙂

1
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x