Ogród Rzeźb w Waszyngtonie

by Lidia Krawczuk
ogród rzeźb w Waszyngtonie
Ogród Rzeźb w Waszyngtonie czyli Sculpture Garden, to jedno z najpopularniejszych miejsc w stolicy USA. Ogród znajduje się w samym sercu Waszyngtonu, przy National Mall, czyli terenie parkowym, przy którym zlokalizowane są słynne waszyngtońskie, muzea. Tak na marginesie, teren National Mall swoją strukturą i ułożeniem bardzo przypomina mi mój rodzinny Szczecin, o czym pisałam już na blogu.
Nie ma w USA drugiego takiego miasta, z tak wielką liczbą darmowych muzeów, na dodatek stojących blisko siebie jak Waszyngton. Dla wielbicieli historii, sztuki, malarstwa, szeroko pojętej kultury i popkultury stolica Stanów Zjednoczonych jest po prostu rajem, na dodatek darmowym, bo wstęp do wspomnianych placówek nic nie kosztuje.
Ogród Rzeźb w Waszyngtonie
Ogród Rzeźb w Waszyngtonie, który jest oczywiście darmowy, to atrakcja całoroczna. Latem organizowane są w nim bezpłatne koncerty jazzowe, natomiast od późnej jesieni, przez całą zimę działa tu lodowisko ( płatne).
Lato w Waszyngtonie jest upalne i trwa zazwyczaj od maja do października. W tym roku październik jest wręcz upalny. Temperatury w dzień wahają się w granicach 25 – 28 stopni Celsjusza. Turyści oraz mieszkańcy Waszyngtonu, którzy chętnie przychodzą do Ogrodu Rzeźb na spacer czy lunch chłodzą się więc przy ogromnej fontannie, która zimą zamienia się w lodowisko.
Ogród Rzeźb w Waszyngtonie

Ogród Rzeźb w Waszyngtonie, co w nim robić?

Przede wszystkim spacerować. (Pełen wykaz rzeźb z opisami po angielsku jest tutaj). W ogrodzie jest polski akcent, znajdują się w nim prezentowane na poniższym zdjęciu rzeźby Magdaleny Abakanowicz.

Ogród Rzeźb w Waszyngtonie

W ogrodzie (2,5 ha) można poleżeć na trawie, zjeść lunch, ponieważ działa w nim kafejka, w której menu bardzo się poprawiło i serwowane są całkiem smaczne sałatki. Do tego napoje, desery. Można też sobie po prostu posiedzieć na ławce, czy przy fontannie, pomyśleć i zwyczajnie odsapnąć.
Ogród Rzeźb w Waszyngtonie

Ogród Rzeźb w Waszyngtonie

Ogród Rzeźb w Waszyngtonie

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Karolina Biniek
6 lat temu

Uczucie małego deja vu, gdyż rzeźby Magdaleny Abakanowicz (zupełnie takie same) jeszcze nie tak dawno widniały we Wrocławiu przed Dworcem Głównym PKP 🙂

Ameryka i ja
6 lat temu

Myślę, że to jednak nie te, bo te stoją tu od dobrych paru lat:)

2
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x