89. Zawód psychologa i terapeuty w USA, rozmowa z Aleksandrą Startek

by Lidia Krawczuk

W odcinku rozmowa z Aleksandrą Startek, absolwentką studiów psychologicznych w Polsce i USA. Mówimy o zawodzie psychologa oraz terapeuty w Stanach Zjednoczonych, studiach psychologicznych w USA, kosztach nauki, kosztach terapii, ścieżkach kariery po studiach a także o pracy w środowisku zróżnicowanym rasowo i etnicznie.

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ona
Ona
3 lat temu

kolejna rzecz że jeśli ktoś w Polsce jest juz terapeutą to tutaj szkoły robią uznanie tego dyplomu jedyne trzeba dorobić godziny superwizyjne jesli ktoś mało lat pracy miał, lecz jesli ktos już ma 10 lat doświadczenia to już superwizj nie musi mieć. Więc po jednolitych studiach psychologicznych jest inaczej niż po 2 stopniowych, które dają inne uprawnienia w Polsce stąd ona musiała inaczej isc, odnowa do szkoły. A brak regulaci odnośnie psychoterapii jest na plus, ale jesli ktoś nie pracował w Polsce to nie ma po prostu wiedzy.

Ona
Ona
3 lat temu

Ona wprowadza w błąd. Poprawna psychologia jest jedynie 5 letnia jednolita i zakacuczasie mgr.. Ona kończyła psychologię po której nie jest się w polsce psychologiem. Jestem psychologiem i jedyno co po jednolitych trzeba w US zrobić to w WES uwieżytelnić dyplom i w niektórych stanach zdać egzamin, ale nie we wszystkich, potem można robić doktorat ale nie trzeba, by pracować.Tak więc warto może by poprawić tytuł, bo po poprawmych ukończonych studiach w Polsce jest inaczej niz to co ona mówi. Bo np. po jej licencjacie jej nie wolno by było pracować w szpitalach w Polsce, mogłaby tylko zostać HR albo… Czytaj więcej »

2
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x