50. Polka na Hawajach, czyli od 50 lat w Honolulu

by Lidia Krawczuk
Hawaje

„Dostałam od życia dar, że mogę mieszkać w tak magicznym miejscu” – mówi Bożena Jarnot, dla której Honolulu jest domem od 50 lat i równocześnie najpiękniejszym miejscem na Ziemi. Jak to się stało, że zamieszkała na Hawajach? Dlaczego wyjechała z Polski? I w czym pomaga Polakom jako konsul honorowy Polski na Hawajach? O tym między innymi rozmawiam z Bożeną Jarnot w 50. odcinku podcastu.

Ja sama muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie widziałam takiego turkusu jak na Hawajach. Nigdzie. Plaża Bellows na wyspie Oahu wbiła mnie w piasek. Dosłownie. Sam pasek był jaśniutki, miękki i miałki, niczym mąka. Raj.

Hawaja to Ameryka ale Ameryka o innym obliczu, choć oczywiście w Honolulu też są drapacze chmur, McDonald’s, Starbucks i typowe dla Stanów pamiątki i gadżety. Lecz Hawaje zachwycają naturą, kwiatami, egzotycznymi drzewami i roślinami. Tu są góry, plaże, wodospady, dżungla i wulkany. Kawa, ananasy.

Zapraszam bardzo na podcast temat Hawajów. Bożena Jarnot mówi o sobie tak : Polka z urodzenia, Amerykanka z paszportu, Hawajka z serca. Bożena Jarnot wie na temat Hawajów wszystko, w końcu mieszka na nich od 50 lat (jest też konsulem honorowym Polski w Honolulu).

ps. Fotki pochodzą z mojego archiwum. Kilka lat temu nagrywałam rozmowę z Bożeną Jarnot w Honolulu. Przy okazji nagrywania podcastu rozmawiałyśmy zdalnie, ja z Waszyngtona, Bożena Jarnot była u siebie, w Honolulu.

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja
Patrycja
3 lat temu

Swietny odcinek ! Wiecej wiecej takich wspanialych wywiadow.

Karolina
Karolina
3 lat temu

Niesamowita przyjemność z słuchania obu Pań. Wciągająca historia Pani Bożeny, aż Hawaje trafiły na moją bucket list. Tak trzymać Pani Lidio!

3
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x