Zmiana władzy, czyli co się dzieje w Białym Domu w dniu zaprzysiężenia prezydenta USA

by Lidia Krawczuk

Co 4 lata, 20 stycznia prezydent elekt Stanów Zjednoczonych składa przysięgę u stóp Kapitolu. Jeśli jest nowym prezydentem a nie wybranym na drugą kadencję, to w czasie, gdy wypowiada słowa „Uroczyście przysięgam, że będę wiernie sprawował urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych”, w Białym Domu praca wre na najwyższych obrotach. W ekspresowym tempie rozpakowywane są bowiem rzeczy nowej pierwszej rodziny, tak by po powrocie z Kapitolu, wszystko było już na swoim miejscu a po poprzednich lokatorach nie było śladu. W 68. odcinku opowiadam o różnych aspektach związanych ze zmianą gospodarza w Białym Domu.

Tematyka związana z Białym Domem, prezydenturą, pierwszymi damami jest moją ulubioną. Dlatego w mojej książce Ameryka i my, którą napisałam wspólnie z mężem jest cały rozdział poświęcony Białemu Domowi. Jeśli Ciebie również pociąga temat oraz jeśli chcesz zajrzeć za kulisy, chcesz poczytać o wydarzeniach, miejscach znanych Ci z telewizji czy internetu, to zajrzyj do naszej książki.

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Roma
Roma
3 lat temu

Z wielka przyjemnośćią słucham każdego Pani podcastu . Mówi pani bardzo interesujące rzeczy w sposób obrazowy , spokojny i z humorem dla mnie bomba , proszę o więcej dzięki Pani wskazówek spędziłam urocze 14 dni w NY podpowiedziała nam Pani mnóstwo ciekawych i pomocnych wskazówek ,Dziękuje

1
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x