48. Na kempingu w USA, czyli pod namiotem i w kamperze

by Lidia Krawczuk

Jak to jest na amerykańskich kempingach na terenie parków stanowych czy narodowych? Czego na nich się spodziewać?  Jakie są udogodnienia? Czy jest bezpiecznie? Ile to kosztuje? O tym wszystkim opowiadam w 48. odcinku podcastu. 

Największe wyzwanie pod namiotem, to brak dostępu do łazienki na wyciągnięcie ręki. Fajnie jest leżeć na hamaku obok namiotu, super jeździć sobie na rowerze, korzystając ze ścieżek rowerowych dookoła. Bombowo jest pojechać rowerem nad ocean. Ale wychodzenie w nocy z namiotu i dreptanie do łazienki jest już mniej pociągające. Mimo tego minusa, nie skreślam namiotu. Jestem gotowa na tego typu wypoczynek raz na jakiś czas. Dlaczego?

Ponieważ w USA jest mnóstwo przepięknych parków narodowych i stanowych i nocleg na terenie takiego parku to po prostu świetna przygoda. Same parki zaś stwarzają naprawdę dobre warunki noclegowe.

Poniżej można zobaczyć kilka zdjęć zrobionych na terenie Henlopen State Park w stanie Delaware. Fotografie są uzupełnieniem podcastu, w którym opowiadam o tym jak było na tym konkretnym kempingu oraz jak to jest podróżować po USA i spać w namiocie lub kamperze.

Na terenie Henlopen Park są ścieżki rowerowe, dlatego wiele osób przyjeżdża z rowerami. Najwyraźniej biwakowała też tu rodzina z polskimi korzeniami.
Na zdjęciu nasz namiot. Widać też jak spora przestrzeń jest dookoła.
Do miejsca przypisane jest stanowisko z prądem i wodą. Dzięki przedłużaczowi można mieć prąd w namiocie. Na zdjęciach też minibiblioteka oraz budynek z natryskami i toaletami.
Przykłady kamperów i przyczep.
W Henlopen State Park miejsca na namioty były zdecydowanie większe niż na kampery.
Dzięki małej butli z gazem oraz stanowisku z grillem, można było zrobić niemal każdy posiłek. Nawet naleśniki.

W podcaście wspominam między innymi o parkach Yellowstone i Wielki Kanion. Zachęcam do zapoznania się z wpisami na ich temat. Linki do tekstów znajdziesz poniżej :

Sprawdź także

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się ze mną swoimi spostrzeżeniami, napisz komentarz.x