Pewnego razu, gdy nagrałam film video i umieściłam go na Facebooku pewien czytelnik mojego bloga napisał, że mogłabym pracować w radiu ponieważ „mam miły głos”. Zapytałam żartem czy nadaję się do radia. Odpowiedział, że tak i że powinnam też założyć kanał na YouTube (założyłam go dawno temu, ale jeśli robię jakieś filmy, to umieszczam je bezpośrednio na Facebooku).

Ale wróćmy do radia. No cóż, ja pracuję w radiu. Całe moje zawodowe życie to radio. Tak, jestem radiowcem. Nie z wykształcenia, bo z wykształcenia jestem socjologiem, ale z zawodu. Kiedyś, w Polsce pracowałam w radiu dosłownie, to znaczy chodziłam do redakcji, czytałam wiadomości, prowadziłam programy, przeprowadzałam z gośćmi wywiady. Przeszłam całą radiową ścieżkę, od pisania krótkich informacji do serwisów informacyjnych, przez nagrywanie sond ulicznych z ludźmi, po pracę na żywo w studiu przed mikrofonem. Zaczynałam w małej, prywatnej stacji w Szczecinie a potem przez lata byłam związana z radiem publicznym w Szczecinie.

Dziś pracuję inaczej. Dziś mieszkam w USA i jestem korespondentką radia RMF Classic w Waszyngtonie. Siedziba radia znajduje się w Krakowie, można go słuchać w ponad 20 miastach w Polsce oraz przez internet na całym świecie. Tak, możecie mnie usłyszeć na falach tej stacji. O czym mówię? O wszystkim, co dotyczy Ameryki. Są to więc wydarzenia polityczne z Waszyngtonu, ale również tematy związane z filmem, szeroko pojętą kulturą, popkulturą oraz designem.

Dlaczego dziś o tym piszę? Chyba dlatego, że mam pretekst. Podczas tych wakacji na antenie RMF Classic w poniedziałki emitowany jest bowiem mój … radiowy blog. Tak, tak Ameryka i ja w radiowym wydaniu. Jak to wygląda? Dokładnie tak, jak w dołączonym pliku dźwiękowym :

 

Radio RMF Classic jest jedyną tego typu stacją w Polsce, w której znajdziesz muzykę filmową, klasyczną, jazz, rozmowy z ludźmi ze świata filmu, kultury, literatury, mody i designu. Bardzo cieszę się, że jestem jego częścią. A Ty lubisz słuchać radia? Słuchasz w domu czy tylko w samochodzie? Napisz kilka słów, jestem bardzo ciekawa. Do usłyszenia i przeczytania 🙂

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji od strony Ameryka i ja. Zgodę można wycofać w każdej chwili, a szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdują się polityce prywatności.