Memorial Day

W Ameryce skończył się właśnie długi weekend. W ostatni poniedziałek maja w USA przypada Memorial Day, święto upamiętniające żołnierzy poległych w czasie służby. Dla jednych to okazja do wycieczek i zakupów, dla innych – zwłaszcza tych mieszkających w stolicy – czas na odwiedzenie  pobliskiego Cmentarza Narodowego w Arlington, na którym znajduje się kilkaset tysięcy mogił żołnierzy poległych na wojnach oraz zasłużonych dla kraju Amerykanów.

W ostatni poniedziałek maja Amerykanie składają hołd tym, którzy nie powrócili z wojen nie tylko na cmentarzu w Arlington. Kwiaty, flagi, kartki składane są również pod licznymi pomnikami w Waszyngtonie. Zobaczcie w jaki sposób Amerykanie pamiętają o tych, którzy nie powrócili z wojen.

****
Arlington jest częścią aglomeracji waszyngtońskiej. Trasa z Białego Domu na Cmentarz Narodowy w Arlington liczy sobie trochę ponad 4 kilometry. I choć oba miasta przenikają się a część mieszkańców Arlington widzi z okien stolicę, to jednak należy pamiętać, że Arlington leży w odrębnym stanie, w Virginii. Oba miasta oddziela od siebie rzeka Potomac.