„Życzyłabym sobie, żeby ludzie skupili się na tym co robię a nie na tym, w co się ubieram” – oświadczyła dziennikarzom w Egipcie pierwsza dama USA. Melania Trump wróciła właśnie ze swojej pierwszej zagranicznej podróży, którą odbyła solo, bez męża. Pierwsza dama Stanów Zjednoczonych odwiedziła  podczas blisko tygodniowego wyjazdu cztery afrykańskie kraje : Ghanę, Malawi, Kenię oraz Egipt.

Wybór Afryki na pierwszą samodzielną podróż został uznany w USA za kontrowersyjny. Kilka miesięcy temu Donald Trump mówiąc o krajach afrykańskich użył bowiem określenia, że to „shithole countries”, czyli „zasrane dziury”, co mu media przed wylotem żony skrzętnie wypomniały. „Melania i ja kochamy Afrykę” – zapewnił prezydent USA.

Melania Trump w Afryce

Patrząc na oficjalne zdjęcia udostępnione przez Biały Dom, trudno nie skupiać się na wyglądzie Melanii Trump. Na fotografiach Andrei Hanks, fotografki Białego Domu, która towarzyszyła pierwszej damie Stanów Zjednoczonych w podróży do Afryki, stroje wybijają się na pierwszy plan. Melania Trump przyzwyczaiła nas do tego, że ma ubrania od luksusowych domów mody i że sama prezentuje się jak modelka. I dokładnie tak samo było w afrykańskich krajach.

Melania Trump w Afryce

Melania Trump została w USA skrytykowana za dobór swojej garderoby do Afryki a szczególnie za stój, który zaprezentowała podczas safari w Kenii. Była to biała koszula włożona do wąskich spodni w kolorze piasku pustyni plus brązowe oficerki do kolan. Pierwsza dama dobrała do tego biały, charakterystyczny kapelusz, który media w USA nazwały hełmem. Pisano, że tego typu hełm postrzegany jest jako „symbol europejskiej władzy kolonialnej”. Pisząc o krytyce, mam na myśli media, które w większości nie są jej zbyt przychylne i które najczęściej piszą o Melanii Trump wtedy, gdy można jej coś wytknąć.

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Dla mnie najdziwniejsze są zdjęcia zrobione w Egipcie, na tle piramid. Kojarzą mi się z sesją dla magazynu mody. Melania Trump wygląda pięknie, ale mam mieszane uczucia co do tego, czy to odpowiednia stylizacja dla pierwszej damy, która jest w trakcie oficjalnej wizyty i promuje między innymi własną inicjatywę „Be Best”, której celem jest wspieranie dzieci, zwłaszcza z trudnych środowisk.

Melania Trump w Afryce

Napisałam już kiedyś, że Melania Trump była przedrzeźniana w Ameryce z powodu sposobu w jaki nosi marynarki i płaszcze. Chodzi konkretnie o to, że nie wkłada rąk do rękawów. W Afryce pierwsza dama Stanów Zjednoczonych nie porzuciła swoich przyzwyczajeń, co widać na fotografiach.

Jeśli chcesz przeczytać więcej na temat żony obecnego prezydenta USA, to zajrzyj do tekst pt. Dlaczego Ameryka nie kocha Melanii Trump.  Poniżej możesz zobaczyć jak Melania Trump zaprezentowała się podczas swojej podróży do Aryki w październiku 2018.

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump w Afryce

Melania Trump nie udziela wywiadów i rzadko kiedy reaguje na pytania, które dziennikarze próbują jej zadawać. W Egipcie dała się jednak wciągnąć w króciutką pogawędkę. Odpowiadała jak zwykle bardzo zdawkowo. Jednak gdy któryś z reporterów zapytał czy mówi czasem mężowi, żeby przestał tweetować i odłożył telefon, odpowiedziała z szerokim uśmiechem : TAK.

A Ty jak uważasz? Czy strój pierwszej damy ma znaczenie, czy to burza w szklance wody?

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji od strony Ameryka i ja. Zgodę można wycofać w każdej chwili, a szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych znajdują się polityce prywatności.