16. rocznica zamachów z 11 września 2001

W 16 rocznicę zamachów terrorystycznych przygotowałam zdjęcia, na których możesz zobaczyć jak dziś wyglądają miejsca w Nowym Jorku i Waszyngtonie, gdzie doszło do ataków.  Najchętniej napisałabym, że najpierw pokażę kilka zdjęć ze Strefy Zero, ale władze Nowego Jorku od dawna apelują, by nie używać tego terminu, bo odnosi się on do fragmentu Manhattanu z czasów, gdzie w miejscu wieżowców WTC zostały tylko zgliszcza. Poniżej więc zdjęcia zrobione na terenie 9/11 Memorial oraz One World Trade Center.

W miejscu gdzie kiedyś stały dwa wieżowce WTC umieszczono dwa zbiorniki-wodospady upamiętniające ofiary, które wybudowano dokładnie tam, gdzie znajdowały się zniszczone drapacze chmur. Ich kształt i wielkość to obrys nieistniejących już Twin Towers. Na obramowaniu znajdują się nazwiska, tych którzy zginęli.

 

 

A to widok z góry, z poziomu setnego piętra, z obserwatorium znajdującym się w One World Trade Center. Zdjęcia zrobiłam przy okazji otwarcia obserwatorium w maju 2016 roku.

 

A to wejście do obserwatorium One World Trade Center :

One World Trade Center w całej okazałości :

 

Poniższe zdjęcie, oraz pierwsze, na samej górze to widok na panoramę Manhattanu od strony New Jersey. Na pierwszym planie stalowy element zniszczonego WTC. Pozostałe po atakach fragmenty wieżowców można spotkać w różnych częściach USA i są one częściami pomników czy miejsc upamiętniających ofiary.

 

Kolejne zdjęcia przedstawiają Pentagon Memorial pod Waszyngtonem upamiętniający pasażerów porwanego samolotu oraz pracowników Departamentu Obrony, którzy zginęli w zamachach z 11 września.

 

 

 

 

 

 

Wejście na teren obu parków upamiętniających ofiary zamachów z 11 września jest bezpłatne. W Nowym Jorku płatny jest wstęp do muzeum znajdującego się obok 9/11 Memorial.

Podziel się
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest
  • Jestem ciekawa, czy każdy z tych zbiorników wodnych z Pentagon Memorial pod Waszyngtonem upamiętnia jedną osobę? Zauważyłam te napisy, stąd me pytanie.